Polska nadal importuje towary z USA – pokazujemy jakie

Polska wciąż ściąga produkty z USA – mówimy jakie.

Jednym z gospodarczych potentatów na międzynarodowym rynku przemysłowym są z pewnością Stany Zjednoczone. Mimo światowego kryzysu, gdy gospodarki rozwiniętych krajów drastycznie przyhamowały, a ich dochody zmalały, Stany Zjednoczone utrzymywały się na pierwszych miejscach wśród państw nie tylko najbardziej rozwiniętych, lecz i o najmocniejszej gospodarce. Ma to właściwe skutki również i współcześnie, bo z USA wiele towarów sprowadza również Polska.
Co najczęściej sprowadzamy zza oceanu? Przede wszystkim dowolnego rodzaju elektronikę, na czele z telefonami, tabletami i czytnikami ebooków. Wielki popyt jest w Polsce też na tamtejsze auta, lecz najczęściej są to zamówienia typowo indywidualne – dealerzy kupują samochody zwykle po otrzymaniu kilku zamówień, bo tylko w tym wypadku taki transport jest dla nich opłacalny finansowo. Na polski rynek z przeznaczeniem do kolejnej odsprzedaży importuje się także motocykle z wyjątkowym uwzględnieniem renomowanych Harleyów. Import z USA to również odzież i obuwie, zwłaszcza te markowe oraz produkty żywnościowe. Pośród rodzimych sklepów sporym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim artykuły żywnościowe, które w naszej części kontynentu są stosunkowo w ogóle nieznane – jak chociażby masło orzechowe lub dziwne odmiany słodyczy oraz napojów gazowanych. Polski rynek z chęcią przyjmuje również przywożone ze Stanów elementy do maszyn, pojazdów oraz drobnej elektroniki.

Polska nadal sprowadza towary ze Stanów – sprawdzamy jakieNie wystarczy jednak wiedzieć, co importować oraz na co jest w obecnej chwili zapotrzebowanie. W celu minimalizacji kosztów wielu kupujących decyduje się na skorzystanie z korzystnego cenowo przewozu morskiego – choć trwa on zdecydowanie dłużej od samolotowego, jest gwarancją mniejszych kosztów, a co za tym idzie, sklepowy sprzedawca może zaoferować w sklepie niższą stawkę dla swoich klientów. Warto jednak wiedzieć, że import z USA rządzi się podobnymi prawami, co import towarów z terenów Unii Europejskiej czy pozostałej Europy. To oznacza, że importowane artykuły przechodzą kontrolę celną oraz trzeba za nie opłacić cło i na ogół także VAT.